Bilinçaltı Blokajları Neleri Etkiler?

Bilinçaltı Blokajları Neleri Etkiler?

 

Enerji blokajları, enerjilerin serbest bir şekilde hareket etmesini önleyen duygular, bilinçli ve bilinçaltı düşünce yapıları, manevi inançlar vb. ile ilgili olan enerjilere denir. Serbest enerji akışının yavaşlaması zamanla zihinsel, duygusal ve fiziksel sorunlara yol açıyor. Bu enerji tıkanıklığının yaşanması kişinin hayatta ilerlemesini engelliyor, net kararlar almaktan ve sağlıklı düşünmekten alıkoyuyor. Enerji tıkanıkları basit tıkanıklar da olabiliyor blokaj oluşturmuş durumda da olabiliyor.  Hafif gibi görünen tıkanıklığın, altında yatan derin blokajın yüzeye yansıması da denilebilir. Bu derin tıkanıkları anlamak zor olabilir ve şifasını bulmak zaman alabilir. Tıkanıklık durumunda tıkanıklığa değil tıkanıklığa sebep olan duygulara bakılmalıdır. 

Blokaj Nedir?

Blokaj; kişinin hayatında istediği şeylerin yarım kalmasına tamamlanmamasına denir. Örneğin kişi ruh eşiyle birlikte aşk dolu bir hayat istiyordur ancak bilinçaltındaki blokajlar kişiyi kısır döngüde tutuyordur ve istediği hayatı, aşkı bir türlü elde edemiyordur. 

Blokajın Kişide Belirtileri

Kısır döngünün ve blokajların hayatımıza etki eden birkaç etkisi;

Hiçbir şey yapmama isteği

Halsizlik

Enerjisizlik

Uykusuzluk

Kararsızlık

Başarısızlık, bereketsizlik

Mide ve bağırsak hastalıkları

Başaramama korkusu

Özgüven eksikliği

Blokajların Nedenleri

İnanç kodlarımız ilk olarak anne karnında oluşmaya başlıyor. Blokajların oluşmasındaki en büyük etken de yine bu evredir. Anne karnındayken annenin hisleri düşünceleri bebeğe de otomatik bir şekilde geçiyor. Dünyaya geldikten sonra ise aile içindeki ilişkiler inanç kodlarımızı geliştiriyor ve bilinçaltımıza yerleştiriyor. Örnek verecek olursak aile içinde para zor kazanılan bir şeydir ve kolay kaybedilir gibi söylemler bilinçaltımızı olumsuz etkiler. Bu şekilde bereket inancı ile ilgili bilinçaltımıza kodlar yerleştirmiş oluyoruz. İleride iş hayatımızda ise bu bilinçaltı kodlarımız, gerçekliğimizi oluşturmuş oluyor.

Bilinçaltındaki inanç kodlarımızın değişimine enerji çalışması diyoruz. Maddi hayatımızda bolluk bereket istiyoruz ancak kısır döngü yaşıyorsak bilinçaltımızda bereketsiz oluşumuzla ilgili kodlar yer alıyor demektir. Bu durumu değiştirebilmek için çok istememiz gerekiyor. Çok istedikten sonra inanç devreye giriyor ve bilinçaltı sorunları da gerçek bir inanç karşısında yok oluyor.

 Whatsapp İle Bilgi Al - Online Seans Al