TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞU YAŞAYANLARA THETA HEALING TERAPİSİ İLE DESTEK

TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞU YAŞAYANLARA THETA HEALING TERAPİSİ İLE DESTEK

TRAVMA NEDİR?

Kişinin günlük rutinini  bozan, ani ve beklenmedik bir şekilde gelişen, dehşet, kaygı ve panik yaratan, kişinin anlamlandırma süreçlerini bozan olaylar travma  olarak tanımlanabilmektedir.

Travma anılarının bastırılmış olabileceği ve  yıllar sonra tekrar  ortaya çıkabileceği konusu bilimsel yayınlarla  netlik kazanmış bir konudur. Hafıza kaybı; doğal afet, kaza, savaş travması, kaçırılma, işkence, toplama kampı, fiziksel ve cinsel istismar gibi deneyimler yaşayan kişilerde rapor edilmiştir. Belleğe ulaşılamadığı sürece zihin hiçbir şeyi değiştiremez. Ancak öykü anlatılmaya başlandığında özellikle de tekrarlandığında değişiklikler başlar, anlatma eylemi öykünün değişmesine neden olur. Zihin bildiklerinden anlamlar çıkarmaya çalışır. Hiçkimse savaş, istismar, tecavüz, cinsel taciz ya da diğer korkunç olayları geri alamaz. Ancak travmanın beden, zihin ve ruhtaki izleri ile baş edilebilir. Kontrolünüzü kaybetme duygusu; her zaman tehlike ya da terketmek için tetikte olmak; kendinden nefret etmek; kabuslar ve geri dönüşleri sizi işinizden ve yaptığınız işe odaklanmaktan alıkoyan sis; kalbinizi tam olarak başka bir insana açamamak. Travma kendi kendinden sorumlu olma duygusundan yoksun bırakır. İyileşme mücadelesi bedeniniz ve zihninize yeniden sahip olmayı başarmaktır. Er ya da geç başınıza gelen olayla yüzleşmelisiniz ancak böyle yaparak kendinizi güvende hissedebilir ve o olay nedeniyle yeniden travma yaşamazsınız.

Theta Healing tekniği, ezici anılarınızı yeniden canlandırdığınızda duygularınız, beden ve zihniniz üzerinde ki olumsuz etkisini azaltan ve günlük yaşamınızı travmanın olumsuz etkilerini hissetmeden yaşayabileceğiniz bir köprü görevi görür. Olumsuz duygular yerine theta frekansında ömür boyu kalıcı olarak hücrelerinize  yüklenen olumlu his cümleleri ile yeni bakış açılarılarıyla yaşamınızı yeniden çerçeveleyebilir yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. Artık o olayla ilgili bedensel duyular, duygular, görüntüler, kokular ya da sesleri yeniden yaşamazsınız. Bu durumun geçmişte yaşandığını ve artık güvende olduğunuz hissini deneyimlersiniz.Whatsapp İle Bilgi Al - Online Seans Al